هندزفری بازی

 

میدانیم برخی لپ تاپ ها کاربرد عمومی دارند و تنها مختص به بازی و گیم نیستند و کاربردهای زیادی در استفاده دارند اما برخی لپ تاپ های دیگر که به نام لپ­تاپ گیمینگ یا لپ­تاپ بازی شناخته می­شوند، دارای کیفیت بسیار بالایی در اجرا هستند و تنها مخصوص اجرای بازی­های کامپیوتری ساخته شده ­اند. علاوه بر لپ­تاپ این کاربرد را در بسیاری از وسایل و لوازم الکترونیکی دیگر مانند هدست،،هندزفری،ماوس،کیبورد و... نیز می­توان مشاهده کرد که دارای کیفیت بالایی در اجرا و استفاده هستند و تنها مخصوص بازی های کامپیوتری و گیمینگ هستند و فراتر از استفاده عمومی هستند.یکی از انواع این لوازم هندزفری گیمینگ یا هندزفری بازی نام دارد که در ادامه توضیحات لازم درباره آن آورده شده است.

هندزفری مخصوص بازی

هندزفری گیمینگ چیست و چه کاربردی دارد؟تفاوت آن با هندزفری های معمولی چیست؟

هندزفری ، وسیله ­ای است که همه گیمرها و علاقه­ مندان به بازی و سرگرمی، هنگام اجرای بازی کامپیوتری بسیار از آن استفاده می­کنند. و یکی از عوامل بسیار مهم در اجرای بازی های رایانه ­ای و پیشبرد آن و لذت بردن هرچه بیشتر از بازی می­باشد. به وسیله هندزفری هنگام اجرای بازی می­توان به صداهای موجود در بازی به خوبی گوش داد. و از صدای محیط بازی بهره برد و متوجه تمام اقدامات و عوامل موجود در بازی شد.

این موضوع به ویژه در بازی های جنگی و ماموریتی کاربرد خود را نشان می­دهد. که باید از جزئیات صداهای حریف و اتفاقات پیرامون آگاه شد و نیاز است که گیمر به خوبی بتواند به وسیله صداهای محیط پیرامون، موقعیت دشمن و شرایط را تشخیص دهد. و بر اساس صداهای موجود در محیط اطراف تصمیم لازم را بگیرد. نیاز به داشتن صدایی مناسب در این گونه بازی ها به قدری مهم است که عدم تشخیص مناسب صدا می­تواند در تشخیص درست حریف مشکلاتی درست کند. و سبب باخت های زیادی شود. هم­چنین در بسیاری از بازی­ های تیمی کامپیوتری که بخش گسترده­ای از دنیای بازی و سرگرمی را تشکیل می­دهند.

گیمرها نیاز به این دارند که با یکدیگر در ارتباط باشند. و در موقعیت های حساس و مهم که در نتیجه بازی بسیار سرنوشت ساز هستند، به یکدیگر پیام صوتی بدهند. و به کمک پیام­ها و صدا به یکدیگر کمک بکنند. به ویژه در بازی­ های جنگی و یا بازی های ورزشی که اعضای تیم باید به یکدیگر پیام دهند و همدیگر را از مسائل و خطرات حریف آگاه کنند.

چرا هندزفری در بازی مهم است؟

برای گوش دادن به صدا و صحبت کردن، از وسیله ای به نام هندزفری استفاده می­شود که به خوبی صدا را از محیط بازی کامپیوتری می­شنود و هم­چنین منتقل می­کند. در بازی های کامپیوتری شنیدن صدا بسیار مهم­تر از بسیاری از برنامه های دیگر کامپیوتری می باشد. و باید از نوعی هندزفری استفاده کرد که بتواند صدا را با جزئیات و دقت بسیار بیشتری نسبت به حالت معمولی انتقال دهد تا تجربه­ ای جذاب و زیبا از اجرای بازی برای گیمر خلق شود.

در واقع نیاز به هندزفری داریم که بتواند محیط موجود در بازی را به خوبی در دنیای واقعی نیز شبیه سازی کند. و به خوبی احساسات محیط بازی را به گیمر انتقال دهد. گویی که گیمر در دنیا و فضای بازی زندگی می­کند و آن فضا را به خوبی تجربه کرده است.

هندزفري و ايجاد فضا

این انتقال صدای مناسب بازی می­تواند فضای بازی را به خوبی به ما انتقال دهد، از این­رو هندزفری گیمینگ یا هندزفری­های بازی ساخته شده­اند که کیفیت بسیار بهتری از صدا را نسبت به هندزفری های معمولی به گیمر انتقال می­دهند. هندزفری بازی اگرچه دارای کیفیت کمتری نسبت به هدفون­های گیمینگ می­باشند و کم­تر میتوانند کیفیت قوی و خوبی از صدا را ارائه دهند، اما با این حال به دلیل سبک­تر و قابل حمل­تر بودن و  قیمت کم­تری که نسبت به هدفون ­های گیمینگ دارند، به خوبی مورد علاقه و استفاده کاربران بازی­ های رایانه­ای هستند.

هندزفری گيمينگ با کیفیت صدای بسیار بالاتری که نسبت به هندزفری­ های معمولی دارد، کاربرد بسیار زیادی در حوزه پخش فیلم،صدا و موسیقی دارد که مورد استفاده علاقه مندان به این حوزه قرار می­گیرد. این نوع هندزفری ­ها علاوه بر کیفیت صدای بالا و لذت ­بخشی که دارند، قابلیت این را دارند که جزئیات صدا را به طور کامل و جزئی به کاربر ارائه دهند و نویزها و صداهای اضافی و خش­دار را از قسمت پخش حذف نمایند که گیمر هنگام بازی، کمتر دچار مشکلات آزاردهنده صدا شود.

تفاوت مهم

تفاوت مهمی که هندزفری های گیمینگ با هندزفری عادی دارند، در این است که هندزفری های معمولی تنها برای پخش موسیقی و صدای معمولی مورد استفاده قرار می­گیرند. اما هندزفری گیمینگ یا هندزفری بازی، این توانایی را دارد که شبیه سازی کاملا دقیق و باکیفیتی از محیط اطراف در بازی را به گیمر بدهد و حتی این امکان را می­دهدکه گیمر بتواند جهت صدا را تشخیص دهد.

این نوع هندزفری مزیت دیگری نیز دارد که می­توان از آن ها به خوبی و با کیفیت بالا برای تماس صوتی و تصویری نیز استفاده لازم را انجام­ داد. هنگام بازی کامپیوتری، در صورتی که از هندزفری معمولی استفاده شود، نمی­توان به خوبی صدای محیط اطراف را فهمید و تنها صدایی معمولی شنیده می­شود، اما در صورت استفاده از هندزفری های گیمینگ تمام جزئیات مرتبط با صدای بازی و محیط اطراف شنیده و احساس می­شود. و گیمر می­تواند با قدرت و انگیزه بسیار بالاتری به اجرای بازی بپردازد.

  هندزفری گیم

هندزفری های گیمینگ ، صدا را به گونه ای در گوش گیمر پخش می­ کنند که گویی صدا در محیط اطراف پخش می­ شود و بازی کننده در محیط بازی حضور دارد و همه اجزای بازی را به خوبی حس می­کند. به طور مثال یکی از انواع بازی های کامپیوتری، بازی های جنگی هستند که باید در آن­ها، با دشمن جنگید.

به وسیله هندزفری گیمینگ ، موقعیت و مکان دشمن به وسیله صدا قابل تشخیص است و این صدای فراگیر و با کیفیت میتواند به گیمر کمک کند که مکان حضور حریف را متوجه شود و از اشتباهات و باخت در این گونه بازی­ ها جلوگیری شود. در واقع در هندزفری گیمینگ صدا به گونه ای شنیده و احساس می­شود که گویی گیمر در محیط جنگ در حال نبرد با دشمنی واقعی است و دنیای بازی را در دنیای واقعی اطراف خود به خوبی پیاده کرده­ایم.

قیمت خرید هندزفری های گیمینگ چه قدر است؟

قیمت هندزفری های بازی موجود در بازار متفاوت است و این قیمت، بستگی به کیفیت و کارآیی انواع هدفون های گیمینگ دارد. که گران­تر بودن و ارزان­تر بودن انواع آن را مشخص می­کند. بسته به نوع استفاده ای که از هندزفری های بازی داریم و ویژگی که هرکدام از این نوع هندزفری ها دارند، قیمت بازار آن نیز تفاوت دارد. که گیمر میتواند بسته به نیاز خود و میزان استفاده از هندزفری گیمینگ، محصول مورد نیاز خود را تهیه کند. با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و نرخ کنونی ارز، قیمت هندزفری های بازی از 400 هزار تومان تا 1 میلیون و پانصد هزار تومان متفاوت است که هر گیمری می­تواند با توجه به میزان کیفیت مورد نیاز و میزان توان مالی خود تهیه کند.

به طور کلی می­توان گفت ارزان ترین هندزفری های بازی ، هم ­اکنون دارای قیمتی برابر300 هزار تومان می ­باشند که مدل های کم کیفیت تر و ساده تر آن دارای این قیمت خرید می­ باشند، در حالی که برخی مدل­ های آن دارای قیمتی برابر 1.5 میلیون تا 2 میلیون تومان می باشند. که صدای بازی های مختلف کامپیوتری را در بهترین کیفیت  و به بهترین شکل پخش می­کند.

بنابراین همان طور که می­دانیم، تفاوت قیمت ها در هندزفری های گیمینگ با توجه به امکانات و کیفیت انواع مختلف آن متفاوت است و بسته به نیاز هر گیمری دارد. اما در صورت تهیه هندزفری گیمینگ با قیمت بالا، می­توان از کیفیت صدای بسیار خوب و مناسبی هنگام اجرای بازی بهره ­مند بود.

و بازی های کامپیوتری مدرن و عصر حاضر را بسیار بهتر و باکیفیت تر از پیش اجرا کرد. با توجه به نیازگیمرهای امروزی صرف قیمت زیاد برای تهیه چنین هندزفری می­تواند به صرفه نیز باشد. خرید هندزفری گیمینگ را می­توان به سادگی از سایت های مختلف ایرانی و خارجی انجام داد که از جمله آن می­توان به سایت آمازون، سایت دیجی­کالا و انواع فروشگاه های اینترنتی شامل محصولات دیجیتالی اشاره کرد.

هندزفری گیمینگ چه ویژگی ها و مزایای خاصی دارد؟

هندزفری های گیمینگ دارای ویژگی های بارز و مهمی می­باشند که می­تواند یک گیمر را به استفاده از آن هرچه بیشتر ترغیب کند که در هنگام خرید هندزفری گیمینگ، باید حتما در نظر داشت. این هندزفری ویژگی­های مهم و بسیار قابل توجهی دارد که در زیر برخی از آن­ها آمده است.

1-راحتی در استفاده

برای این که یک بازی کننده حرفه ای بتواند در آسایش و به راحتی در مدتی طولانی بازی کند، خرید هندزفری بازی به راحتی می­تواند این نیاز را برآورده کند. به خوبی می­دانیم که گیمرهای حرفه ای و علاقه­ مند به بازی و سرگرمی، به مدت طولانی چندین ساعت پشت سر هم مشغول بازی هستند و برای انجام تفریح و بازی مناسب، بسیار مهم است که هندزفری مورد استفاده، باعث آسایش گیمر باشد و از آزار و اذیت هنگام بازی کامپیوتری جلو گیری شود. هندزفری های گیمینگ بسیار راحت هستند و از ایجاد مشکل و سختی برای گیمرها جلوگیری می­کنند.

راحتی و آسایش در استفاده از هندزفری بازي ، معیاری کاملا نسبی است و می­تواند از هر گیمر به گیمری دیگری بسته به آن فرد تفاوت کند. بنابراین هنگام خرید هندزفری بازی بسیار مهم است که گیمر با توجه به سلیقه شخصی و معیارهای راحتی شخصی، هندزفری گیمینگ مورد نظر خود را تهیه کند تا بهترین انتخاب را برای اجرای بازی های گیمینگ داشته باشد.
انواع هندزفری مناسب برای بازی

2-بادوام بودن

وسایل و لوازم الکترونیکی که ما خریداری می کنیم، همیشه انتظار داریم که به مدت چندین سال کارکنند و دوام داشته باشند. گیمری که هندزفری بازی را تهیه می ­کند نیز همین انتظار را دارد. به همین جهت کیفیت هندزفری گیمینگ خریداری شده باید بالا باشد که از خرابی  بی­ دلیل و زودهنگام آن جلوگیری کند. هندزفری گیمینگ به خوبی این ویژگی را دارد و مهم تر از همه، این هندزفری دارای سیسم های محکم­تری نسبت به هندزفری های معمولی است که از خرابی سیم و کابل جلوگیری می­کند تا گیمرها کم­تر درگیر مشکلات رایج ناشی از خرابی سیم ­های دستگاه شوند.

3-کیفیت صدای بالا

یکی از مهم ترین ویژگی های بارز هندزفری گیمینگ، کیفیت بالای صدای بازی­ های کامپیوتری هنگام اجرا است. بازیکن هنگام اجرای بازی باید از محیط داخل بازی آگاهی کاملی داشته باشد تا جذابیت و لذت اجرای بازی برای او چند برابر شود. برای هر گیمری بسیار مهم است که صدای پخش شده هنگام اجرای بازی واضح باشد که انگیزه بیشتری در گیمر ایجاد شود.  وهندزفری گیمینگ به خوبی می­تواند این صدای واضح را ایجاد کند.

در بازی های جنگی و شوتر، بیشتر از همه نیاز به درک صدای اطراف حس می­شود تا گیمر به خوبی بداند که مکان دشمن به درستی در کجا قرار دارد. از این رو در برخی بازی های کامپیوتری نیاز به درک صدای محیط بیشتر احساس میشود. به وسیله پخش صدا از هندزفری بازی، صدای رسیده به گوش کاربر، به شکل احاطه شده و اکو پخش می شود و احساس قرارگرفتن در محیط بازی به شکل واقعی کاملا حس خواهدشد. اگر هندزفری بازی کیفیت بالا  داشته باشد، اطلاعات صوتی که به گیمر داده می­شود، بهتر و با جزئیات بیشتری خواهد بود.

4-داشتن میکروفون ایده آل

یکی از مهم ترین مسائلی که گیمرها با آن هنگام بازی روبه ­رو خواهند شد، بازی های گروهی و چندنفره می­باشد که نیاز است افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند. و به صورت صوتی با یکدیگر و با هم­تیمی­ها در تعامل باشند. به طور مثال هنگام بازی های جنگی و اکشن، وقتی یکی از هم تیمی­ها کشته می­شود، باید بتواند با میکرفون به خوبی مکان دشمنان و وضعیت جنگی را به دیگر هم تیمی ها اطلاع بدهد تا تلفات در بازی پایین بیاید. و هم تیمی ها، برد شیرینی در انتهای بازی داشته باشند. با انتخاب میکروفون مناسب هندزفری بازی ، می­توان به خوبی از وضعیت یکدیگر در بازی آگاه بود و از هر وضعیتی در هنگام بازی پیش می­آید، آگاه شد.
هندزفری‌های گیمینگ

انواع هندزفری گیمینگ چیست؟

در عصر حاضر انواع مختلفی از هندزفری­ های بازی وجود دارد که دارای کارکردها و مزایای مختلفی در استفاده می­باشند. تعداد این هندزفری­های گیمینگ بسیار زیاد و متنوع می­باشد اما در ادامه به برخی از انواع مهم و معروف آن اشاره شده­­است که هر گیمری با توجه به نیاز خود می­تواند تهیه کند و مورد استفاده قرار دهد.

1- هندزفری بازی مومکس Momax HC2R Play Gaming Earbuds

این نوع هندزفری بازی به خوبی می­تواند نیاز گیمرها به شنیده شدن صدای باکیفیت را برآورده کند به طوری که به خوبی کاربردی مانند اسپیکر خواهد داشت. این نوع هندزفری گیمینگ دارای ساختاری قوی و مقاوم است.  استفاده از مواد بسیار با کیفیت و سبک در ساخت هندزفری مومکس HC2R موجب عمر بالا و دوام آن شده است. هم چنین دارای ظاهری زیبا و شیک است و راحتی و ارگونومیک بودن از مهمترین مزایای این هندزفری به حساب می آیند.

این هندزفری با داشتن نمای دو رنگ قرمز -مشکی ظاهری اسپرت و زیبا به خود گرفته است. هندزفری مومکس HC2R از طریق کابل به پورت صدا 3.5mm متصل می شود.بر روی این هندزفری یک میکروفون با کابلی که به طور جداگانه این میکروفون را به بدنه اصلی هندزفری بازی متصل کرده است، تشکیل می­شود. و به کمک این میکروفون می­توان به خوبی صدا را منتقل کرد و با دیگر بازیکنان هنگام بازی ارتباط برقرار کرد.

  استفاده از هندفری گیم

2- هندزفری بازی مومکس سيم دار مدل GM-D2

این هندزفری گیمینگ دارای پورت جک 3.5 میلیمتری به همراه میکروفون مدل هدستی می باشد که به گوش چب این هندزفری جداگانه متصل می شود. پخش صدا در بازی صرفا با هدست های بزرگ و جاگیر نیازی ندارد و با کمک این هندزفری گیمینگ می توان بدون ازيت از لذت صدای بازی بهره مند شد. این هندزفری ظریف و پرقدرت از سه رنگ مشکی ، آبی و قرمز تولید و عرضه شده است. طراحی این هندزفری گیمینگ در عین سادگی بسیار جذاب و چشمگیر است.

جنس سیم این هندزفری از نوع پلاستیک طرح چرم می باشد که علاوه بر زیبایی در برابر کشیدگی یا پارگی نیز مقاوم می باشد. همچنین جنس سیم میکروفون این هندزفری از نوع فنر ریز می باشد که به راحتی میتوان  آن را در حالت های مختلف تنظیم و ثابت کرد. خرید این هندزفری گیمینگ راهی برای شنیدن صدای با کیفیت و وضوح هنگام شنیدن صدای بازی، فایل صوتی و فیلم است. این هندزفری گیمینگ با داشتن درایور های حساس میتواند صدایی رسا و با جزئیات بالا را در اختیار گوش شما قرار دهد.

3- هندزفری بازی   Baseus GAMO H15 NGH15-01

این نوع هندزفری بازی محصول شرکت باسئوس می­باشد که دارای خصوصیاتی مانند میکروفون جداشونده، دامنه فرکانس 20 کیلو هرتز، میکروفون HD با قابلیت کاهش نویز، مجهز به دو کلید فیزیکی بر روی بدنه برای مدیریت تماس و تغییرات صدا، دریافت تمامی صداهای زیر و بم و پخش با جزئیات تمام سبک­های صدا، دارای سری های ارگونومی بدون خستگی در استفاده طولانی مدت و میکروفون با قابلیت جدا شدن، جنس بدنه از پلاستیک با مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه می­باشد و این می­تواند کمک بیشتری به کاربر در شنیدن صدای مناسب بازی کامپیوتری بکند.
تهیه هندزفری مخصوص بازی

4- هندزفری گیمینگ Baseus Gamo H08

این نوع هندزفری بازی دارای میکروفون HD با قابلیت مکالمه می باشد. و قابلیت کاهش نویز و صدای اطراف را به خوبی دارد. و به خوبی از صدای سه بعدی پشتیبانی می­کند و می­توان هنگام تماشای فیلم و بازی های کامپیوتری لذت بیشتری برد. این هندزفری، دارای طراحی ارگونومیک سری های هندزفری برای رفع خستگی در استفاده می­باشد. هم چنین بدنه­ای از جنس پلاستیک مقاوم دارد و در برابر فشار و ضربه به خوبی مقاوم است.

5- هندزفری گیمینگ بیسوس مدل Immersive virtual 3D game earphone H08

این نوع هندزفری محصول شرکت بیسوس می­باشد و دارای قابلیت پخش صدای فوق العاده هیجان انگیز و سه بعدی با شنیدن تمامی جزئیات در طول بازی می­باشد. این هندزفری مجهز به باتری داخلی قابل شارژ با ظرفیت 150 میلی آمپر، کاکرد تا 2 ساعت مداوم و مدت زمان شارژ شدن 1.5 ساعت می­باشد.

این دستگاه همچنین دارای طراحی ارگونومیک جهت عدم خستگی در طولانی مدت، مجهز به 4 کلید فیزیکی برای کنترل تغییرات صدا، مدیریت تماس ها، تنظیم ولوم و... می­باشد. علاوه بر این دارای سه حالت پخش بازی، صدا و فیلم برای ارائه جزئیات خاص فایل صوتی و میکروفون HD برای شنیدن مکالمه­ای شفاف و بدون نویز می­باشد و می­توان به کمک آن تمامی جزئیات صداهای زیر و بم و همه سبک های صدا را با کیفیتی بسیار عالی شنید.

اسنیپت پویای شما در اینجا نمایش داده خواهد شد... این پیام به این دلیل نمایش داده می شود که شما هم یک فیلتر و هم یک قالب برای استفاده ارائه نداده اید.