هدست گیمینگ

 

صنعت رسانه و سرگرمی یکی از مهم­ترین و جدیدترین صنایع در عصر رسانه و تکنولوژی می­باشد که مخاطبان و هواداران بسیار زیادی در ایران و در سرتاسر جهان دارد و بسیاری همه روزه مشغول استفاده از این صنعت هستند.

  به همین جهت برخی لوازم الکترونیکی و رسانه­ای که امروزه ساخته می­شوند، تنها اختصاص به بازی­های رایانه ای دارند تا بتوانند کیفیت بالایی را که بازی­های رایانه ای بدان نیاز دارند پوشش دهند.­ به عنوان نمونه، میدانیم برخی لپ تاپ ها کاربرد عمومی دارند. و تنها مختص به بازی و گیم  نیستند و کاربردهای زیادی در استفاده دارند. اما برخی لپ تاپ های دیگر که به نام لپ­تاپ گیمینگ یا لپ­تاپ بازی شناخته می­شوند، دارای کیفیت بسیار بالایی در اجرا هستند. و تنها مخصوص اجرای بازی­های کامپیوتری ساخته شده­اند. علاوه بر لپ­تاپ این کاربرد را در بسیاری از وسایل و لوازم الکترونیکی دیگر مانند هدست،هدفون،هندزفری، موس،کیبورد و... نیز می­توان مشاهده کرد که دارای کیفیت بالایی در اجرا و استفاده هستند و تنها مخصوص بازی های کامپیوتری و گیمینگ هستند و فراتر از استفاده عمومی هستند.یکی از انواع این لوازم هدست گیمینگ یا هدفون گیمینگ نام دارد که در ادامه توضیحات لازم درباره آن آورده شده است.

هدفون گیمینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ تفاوت آن با هدفون معمولی چیست؟

هدفون گیمینگ، نوعی هدفون مخصوص بازی های رایانه­ای است. هدفون gaming محصول الکترونیکی تشکیل شده از هدفون های عادی به اضافه یک میکروفون باکیفیت و جدا است. و امکان پخش صدای بازی را بسیار بهتر از حالت عادی امکان پذیر می­کند. بسته به نوع نیاز گیمر، میتوان این نوع هدفون را در دو نوع دارای میکروفون و بدون میکروفون از مراکز خرید تهیه کرد.

این هدفون ها با کیفیت صدای بسیار بالاتری که نسبت به هدفون­های معمولی دارند. کاربرد بسیار زیادی در حوزه پخش فیلم،صدا و موسیقی دارند که مورد استفاده علاقه مندان به این حوزه قرار می­گیرد. این نوع هدفون ­ها علاوه بر کیفیت صدای بالا و لذت­بخشی که دارند، قابلیت این را دارند که جزئیات صدا را به طور کامل و جزئی به کاربر ارائه دهند و نویزها و صداهای اضافی و خش­دار را از قسمت پخش حذف نمایند که گیمر هنگام بازی، کمتر دچار مشکلات آزاردهنده صدا شود.

هدفون گيمينگ و هدفون عادي

تفاوت مهمی که هدفون گیمینگ با هدفون عادی دارد، در این است که هدفون معمولی تنها برای پخش موسیقی و صدای معمولی مورد استفاده قرار می­گیرد. اما هدفون گیمینگ یا هدفون بازی، این توانایی را دارد که شبیه سازی کاملا دقیق و باکیفیتی از محیط اطراف در بازی را به گیمر بدهد. و حتی این امکان را می­دهدکه گیمر بتواند جهت صدا را تشخیص دهد.

این نوع هدفون مزیت دیگری نیز دارند که می­توان از آن ها به خوبی و با کیفیت بالا برای تماس صوتی و تصویری نیز استفاده لازم را انجام­ داد. هنگام بازی کامپیوتری، در صورتی که از هدفون معمولی استفاده شود، نمی­توان به خوبی صدای محیط اطراف را فهمید و تنها صدایی معمولی شنیده می­شود. اما در صورت استفاده از هدفون های گیمینگ تمام جزئیات مرتبط با صدای بازی و محیط اطراف شنیده و احساس می­شود و گیمر می­تواند با قدرت و انگیزه بسیار بالاتری به اجرای بازی بپردازد.

یکی از مهم ترین تفاوت­هایی که هدفون گیمینگ با هدفون معمولی دارد، تفاوت در شکل ظاهری و اندازه آن­ها هست. هدفون گیمینگ دارای اندازه بزرگ تری نسبت به هدفون معمولی است. و گوشی های این نوع هدفون ها، به گونه ای طراحی و ساخته شده ­اند که به خوبی کل گوش را پوشش می­دهند. این اندازه بزرگ تر هدفون گیمینگ می­تواند به دلیل میکروفونی باشد که بر روی هدست گیمینگ ساخته و قرار داده شده است.
خرید انواع هدفون گیمینگ

صدا در هدفون گيمينگ

هدفون گیمینگ طوری صدا را به گونه ای در گوش گیمر پخش می­کنند که گویی صدا در محیط اطراف پخش می­شود و بازی کننده در محیط بازی حضور دارد. و همه اجزای بازی را به خوبی حس می­کند. نکته جالب و کاربردی بازی های جنگی هستند که باید با دشمن در آن­ها جنگید. و به وسیله هدفون گیمینگ، موقعیت و مکان دشمن به وسیله صدا قابل تشخیص است. این صدای فراگیر و با کیفیت میتواند به گیمر کمک کند که مکان حضور حریف را متوجه شود و از اشتباهات و باخت در این گونه بازی­ها جلوگیری شود. در واقع به گونه ای صدا شنیده و احساس می­شود که گویی گیمر در محیط جنگ در حال نبرد با دشمنی واقعی است.

هدفون گیمینگ امکانات دیگری مانند پشتیبانی از پروفایل های مختلف صدا را دارد. این نوع هدفون­ ها دارای باس قوی هستند که دارای فواید بسیارزیادی هستند. گاهی اوقات نیز سبب می­شود صدای بازی از حالت واقعی خارج شود و باید به این مسئله توجه داشت که هدفون گیمینگ، باید بر اساس هر بازی و نیاز هر گیمر بر روی یک پروفایل صدای خاص تنظیم شود.

از جمله دلایل و مزایی بزرگ تر بودن هدفون گیمینگ می­توان به این اشاره کرد که صداهای مزاحم اطراف گیمر به گوش او نرسد و تنها صدای بازی برای گیمر قابل شنیدن باشد. بنابراین این اندازه بزرگ هدفون گیمینگ، میتواند نیاز به گوش دادن به یک بازی کامپیوتری یا یک صدا را به خوبی و با کیفیت بالاتری فراهم کند. هم چنین این نوع هدفون، به دلیل استحکام و ماندگاری که برای سالیان زیاد دارد، دارای لوازم جانبی مانند ابرهای گوشی اضافی و کابل اضافی است که توانایی بقا و ماندگاری آن در طول سالیان زیاد را افزایش می­دهد.
هدست‌های مخصوص بازی

هدفون گیمینگ چه ویژگی ها و مزایای خاصی دارد؟

هدفون های گیمینگ دارای ویژگی های بارز و مهمی می­باشند که می­تواند یک گیمر را به استفاده از آن هرچه بیشتر ترغیب کند. در هنگام خرید هدفون گیمینگ باید حتما ويژگي هاي مهم را در نظر داشت که در زیر برخی آمده است.

1- راحتی در استفاده

برای این که یک بازی کننده حرفه ای بتواند در آسایش و به راحتی در مدتی طولانی بازی کند، خرید هدفون بازی به راحتی می­تواند این نیاز را برآورده کند. به خوبی می­دانیم که گیمرهای حرفه ای و علاقه­ مند به بازی و سرگرمی، به مدت طولانی چندین ساعت پشت سر هم مشغول بازی هستند. پس برای انجام تفریح و بازی مناسب، بسیار مهم است که هدفون مورد استفاده، باعث آسایش گیمر باشد و از آزار و اذیت هنگام بازی کامپیوتری جلو گیری شود.

هدفون های گیمینگ بسیار راحت هستند و از ناراحتی گیمرها جلوگیری می­کنند. راحتی استفاده از هدفون گیمینگ، معیاری کاملا نسبی است و می­تواند از هر گیمر به گیمری دیگری بسته به آن فرد تفاوت کند. بنابراین هنگام خرید هدفون بازی بسیار مهم است که گیمر با توجه به سلیقه شخصی و معیارهای راحتی شخصی، هدفون گیمینگ مورد نظر خود را تهیه کند تا بهترین انتخاب را برای اجرای بازی های گیمینگ داشته باشد.

1-1 گرم شدن گوش

یکی از مسائلی که هنگام استفاده از انواع هدفون­ها بسیار به چشم می­خورد، گرم شدن گوش ها هنگام طولانی شدن مدت زمان بازی و استفاده زیاد از هدفون است. در واقع هنگام طولانی شدن بازی، گوش توسط هدفون احاطه شده و به مرور زمان گرم می­شود. این گرمی و حرارت که در اطراف گوش ایجاد می­شود، باعث آزار هر گیمری می­شود و می تواند فرصت یک بازی راحت و مهیّج را از او بگیرد. هدفون های بازی این مزیت و کاربرد را دارند که می­توانند از بروز این گرما و حرارت زیاد جلوگیری کنند، به گونه­ ای که برخی هدفون های گیمینگ سیستم های مکانیکی یا غیر مکانیکی در هدفون­هایشان قرار داده اند که مانع بروز این حرارت و گرمای زیاد می­شوند.

هدفون های بازی دارای سیستمی هستند که جریان باد را بین هدفون­ها حرکت میدهند تا گرمای موجود در هدفون را به کمترین میزان برسانند و از آزار گیمر هنگام بازی جلوگیری کنند. این هدفون گیمینگ قابلیت تنظیم این را دارد که بتوان ارتباط گوش و صداهای دنیای بیرون را بست یا این که طوری تنظیم کنیم که ارتباط گوش و دنیای بیرون برقرار بماند.

2- بادوام بودن

وسایل و لوازم الکترونیکی که ما خریداری می کنیم، همیشه انتظار داریم که به مدت چندین سال کارکند و دوام داشته باشد. گیمری که هدفون گیم تهیه می کند نیز همین انتظار را دارد. به همین جهت کیفیت هدفون خریداری شده باید بالا باشد که از خرابی  بی­ دلیل و زودهنگام آن جلوگیری کند. هدفون گیمینگ به خوبی این ویژگی را دارد و مهم تر از همه، این هدفون دارای کابل های خاص تنیده شده است. اين خاصيت از خرابی سیم و کابل جلوگیری می­کند و درگیر مشکلات رایج ناشی از خرابی کابل­ها نمی­شوند.

3- کیفیت صدای بالا

یکی از مهم ترین ویژگی های بارز هدفون گیمینگ ، کیفیت بالای صدای بازی­ های کامپیوتری هنگام اجرا است. بازیکن هنگام اجرای بازی باید از محیط داخل بازی آگاهی کاملی داشته باشد تا جذابیت و لذت اجرای بازی برای او چند برابر شود. برای هر گیمری بسیار مهم است که صدای پخش شده هنگام اجرای بازی واضح باشد که انگیزه بیشتری در گیمر ایجاد شود  وهدفون گیمینگ به خوبی می­تواند این صدای واضح را ایجاد کند.

در بازی های جنگی و شوتر، بیشتر از همه نیاز به درک صدای اطراف حس می­شود تا گیمر به خوبی بداند که مکان دشمن به درستی در کجا قرار دارد. از این رو در برخی بازی های کامپیوتری نیاز به درک صدای محیط بیشتر احساس می شود. به وسیله پخش صدا از هدفون بازی ، صدای رسیده به گوش کاربر، به شکل احاطه شده و اکو پخش می شود. و احساس قرارگرفتن در محیط بازی به شکل واقعی کاملا حس می­شود. اگر هدفون بازی کیفیت بالایی داشته باشد، اطلاعات صوتی که به گیمر داده می­شود، بهتر و با جزئیات بیشتری خواهد بود

4- داشتن میکروفون ایده آل

یکی از مهم ترین مسائلی که گیمرها با آن هنگام بازی روبه ­رو خواهند شد، بازی های گروهی و چندنفره می­باشد. که نیاز است افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند و به صورت صوتی با یکدیگر و با هم­ تیمی ­ها در تعامل باشند. به طور مثال هنگام بازی های جنگی و اکشن، وقتی یکی از هم تیمی­ ها کشته می­شود، باید بتواند با میکرفون به خوبی مکان دشمنان و وضعیت جنگی را به دیگر هم تیمی ها اطلاع بدهد. تا تلفات در بازی پایین بیاید و هم تیمی ها، برد شیرینی در انتهای بازی داشته باشند. با انتخاب میکروفون مناسب ، می­توان به خوبی از وضعیت یکدیگر در بازی آگاه بود و از هر وضعیتی در هنگام بازی آگاه شد.

قیمت خرید انواع هدفون های گیمینگ چه قدر است؟

در کشور ایران، هدفون های بازی مختلفی فروخته می­شود که با توجه به وضعیت فعلی نرخ ارز و انواع دستگاه هایی که وجود دارند. این قیمت­ها دارای اختلاف زیادی می­ باشند و از مقداری به مقداری دیگر تفاوت می­کند. به طور کلی می­توان گفت ارزان ترین هدفون های گیم،هم ­اکنون دارای قیمتی برابر 500 هزار تومان می­باشند که مدل های کم کیفیت تر و ساده تر آن دارای این قیمت خرید می­ باشند. در حالی که برخی مدل­های آن دارای قیمتی برابر 4 میلیون تا 5 میلیون تومان و... می­باشند.  برخی مدل های بسیار باکیفیت آن، دارای قیمتی برابر 11 میلیون تومان هست. اين هدفون گيمينگ به بهترین شکل صدای یک بازی کامیپوتری را هنگام اجرا پخش کند.

بنابراین همان طور که می­دانیم،تفاوت قیمت ها در هدفون های گیمینگ با توجه به امکانات و کیفیت انواع مختلف آن متفاوت است و بسته به نیاز هر گیمری دارد اما در صورت تهیه هدست گیمینگ با قیمت بالا، می­توان از کیفیت صدای بسیار خوب و مناسبی هنگام اجرای بازی بهره ­مند بود. و بازی های کامپیوتری مدرن و عصر حاضر را بسیار بهتر و باکیفیت تر از پیش اجرا کرد. با توجه به نیازگیمرهای امروزی صرف قیمت زیاد برای تهیه چنین هدفونی می­تواند به صرفه نیز باشد. خرید هدفون گیمینگ را می­توان به سادگی از سایت های مختلف ایرانی و خارجی انجام داد که از جمله آن می­توان به سایت آمازون، سایت دیجی­کالا، سایت آل دیجیتال و انواع فروشگاه های اینترنتی شامل محصولات دیجیتالی اشاره کرد.
قیمت انواع هدفون مخصوص بازی

انواع هدفون گیمینگ چیست؟

در عصر حاضر انواع مختلفی از هدفون های بازی وجود دارد که دارای کارکردها و مزایای مختلفی در استفاده می ­باشند. تعداد این هدفون های گیمینگ بسیار زیاد و متنوع هست. اما در ادامه به برخی از انواع مهم و معروف آن اشاره شده ­­است که هر گیمری با توجه به نیاز خود می­تواند تهیه کند و مورد استفاده قرار دهد.

1-هدفون گیمینگ cloud Revlover

مدت زیادی است که کمپانی هایپر اکس به تولید لوازم جانبی گیمینگ مشغول می باشد. و دارای محصولاتی با کیفیت بالا و بسیار محبوب می­باشد. این شرکت همیشه دو موضوع خاص را در تولید، مانند راحتی و کیفیت صدا در نظر دارد. هدست  HyperX Cloud Revolver S صدای فراگیر 7.1 کاناله ای دارد،ولی نسبت به هدست های مشابه گران می باشد. این هدفون گیمینگ، دارای فوم های خاص هدست و سربند استیل و پهن می­باشد که بسیار راحت بوده و قابلیت جدا شدن میکروفون را با صدای بالاتری در زمان اجرای بازی برای چندین ساعت خواهد داشت.

در این مدل هدست گیمینگ از درایورهای ۵۰ میلیمتری استفاده شده تا گیمر بتواند بهترین تجربه شنیداری و گفتاری را در زمان استفاده داشته­ باشد. این مدل دارای ویژگی هایی مانند درایورهای نئودیمیم  mm 50، رابط  USBبا جک  mm 3.5، باکس کنترل همراه با سه پروفایل صدا جداگانه است. و میکروفون تجهیز شده به نویزگیر با قابلیت جداسازی از هدست می­باشد. این هدفون گیمینگ در ایران قیمتی در حدود 5.5 میلیون تومان دارد.
تهیه هدفون گیمینگ

 

2-هدفون گیمینگ  SteelSeries Arctis Pro

این مدل از هدست های گیمینگ، اجرای بازی را کاملا در سطح بالاتری امکان پذیر می­کنند. این هدست نه تنها گیمر را در صدای بازی های در حال انجام، غرق و احاطه می کند. بلکه همچنین در هنگام گوش دادن به فیلم های مورد علاقه و جدید نیز بسیار کمک می­کند و کیفیت بالایی دارد. این هدست گیمینگ در ایران قیمتی برابر 6.5 میلیون تومان در حال حاضر دارد که قیمت زیادی محسوب میشود اما اجرا و کیفیت آن بسیار عالی و راحت است و کارکرد و کیفیت آن را به خوبی می­توان مشاهده کرد.

از قابلیت های این هدست می توان به تکنولوژی وایرلس دوگانه، وضوح خیره کننده صدا با داشتن اسپیکرهای پرقدرت، کیفیت ساخت سطح بالا و دوام زیاد را نام برد. هم چنین این هدست بازی دارای میکروفونی با وضوح بالا است و باتری آن قابلیت این را دارد که 20 ساعت بدون زدن به شارژ کار کند.

3-هدفون گیمینگ  Beyerdynamic Custom

این نوع هدست گیم قیمتی در حدود 6.5 میلیون تومان در بازار ایران دارد که تنها امکان پخش صدا را دارد و مانند برخی مدل های گران­تر قابلیت بی­سیم را ندارد. اما دارای مزایای زیادی مانند کیفیت صدای عالی و راحتی استفاده از آن است که بازی را برای گیمر راحت­تر و با کیفیت بیشتری اجرا می­کند.

4-هدفون گیمینگ  Corsair HS50 Stereo

این نوع هدست گیمینگ که یکی از ارزان­ترین هدست­ های بازی موجود در بازار ایران می­باشد، قیمتی در حدود 3.5 میلیون تومان دارد که دارای قیمت ارزان تری نسبت به سایر هدفون های بازی موجود در بازار می­باشد، اما دارای کیفیت کم­تری هم نسبت به هدفون های گیمینگ دیگر می­باشد و شاید نتواند آن کیفیت و کارآیی لازم برخی هدفون های خیلی گران قیمت را داشته باشد. ولی دارای کیفیت صوتی و صدای خوبی می­باشد که با توجه به قیمت ارزان تر آن در شرایط فعلی اقتصاد ایران، می­تواند گزینه خوب و مناسبی برای استفاده گیمرهای ایرانی باشد و در صورت عدم امکان تهیه این نوع هدست گیمینگ، می­توان این نوع هدفون را تهیه و استفاده کرد.

5-هدفون گیمینگ Razer Nari Ultimate

هدست گیمینگ ریزر یکی از مهم­ترین نوع هدفون های بازی موجود در بازار می­باشد که دارای کیفیتی بالا و قیمتی برابر 9 میلیون تومان می­باشد . هدست گیمینگ ریزر برای نخستین بار قابلیت فناوری بازخورد هپتیک را مورد استفاده قرار داد و این رو هدفون گیمینگ ریزر نوعی نوآوری محسوب می­شود. این نوع هدست گیمینگ دارای کیفیت بسیار بالایی در اجرای صدا می­باشد. هدفون ریزر لرزش­های متفاوتی را هنگام بازی انتقال می­دهد و حسی واقعی را به گیمر انتقال می­دهد،طوری که انگار هنگام بازی گیمر در بازی حضور دارد. می­توان انواع زیادی از بازی های کامپیوتری را به وسیله این نوع هدست بازی اجرا کرد. هم چنین این هدفون بازی قابلیت این را دارد که صدا را به شکل متعادل و مناسبی پخش کند و از درجه ای که برای سلامت گوش انسان ضرر داشته باشد،فراتر نرود.
مشخصات هدفون مخصوص بازی

 

6- هدفون گیمینگ ASUS ROG Centurio

این مدل هدفون بازی، می‌تواند تجربه منحصر به فردی را در اختیار گیمرها قرار دهد. هدفون گيمينگ شرکت ایسوس به گونه‌ای طراحی شده که در نگاه اول سنگینی و وزن زیاد آن بسیار احساس می­شود؛ همچنین برای استفاده از آن به چندین کابل نیاز است و در ایران دارای قیمتی در حدود 5 میلیون تومان است. موادی که در ساخت این نوع هدست بازی به کارگرفته شده‌اند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. این­نوع هدست بازی، به 10 درایور صوتی مستقل از هم مجهز شده تا بتواند صدای فراگیر 7.1 کاناله را به شکل واقعی ارائه دهد. این هدست همراه با یک آمپلی­فایر نیز عرضه می‌شود که با استفاده از آن می­توان تمامی جنبه‌های صدا را مدیریت کرد.

این هدفون بازی حتی این قابلیت را دارد که صدا را از طریق اسپیکرهای اضافی نیز پخش کند. این هدفون­ گیمینگ هنگام اجرای بازی، یک رادار مجازی را در پایین صفحه مانیتور به نمایش می‌گذارد. این رادار مانند قطب نما، موقعیت مکانی صداهایی را که هدست گیمینگ دریافت می‌کند،برایتان به نمایش می‌گذارد تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید صدای قدم‌هایی که می‌شنوید،از چه جهتی می‌آید. در مجموع این هدفون گیم یکی از بهترین هدست‌های مخصوص بازی به شمار می‌آید.

اسنیپت پویای شما در اینجا نمایش داده خواهد شد... این پیام به این دلیل نمایش داده می شود که شما هم یک فیلتر و هم یک قالب برای استفاده ارائه نداده اید.